מכירת דירה - איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר | רוית פרנק - עיצוב פנים והום סטיילינג

מכירת דירה – איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר

מכירת דירה במחיר טוב יותר

שוק הנדל"ן של ישראל הוא שוק של קונים, ולכן כבר למעלה מעשור שמחירי הדיור בישראל עולים בהתמדה. בשנת 2021, שהסתיימה לא מכבר לפני כתיבת שורות אלו, מחירי הנדל"ן עלו ב-10% (!!!). הביקוש הגבוה לדירות לצד היצע נמוך מהביקוש מבטיח כי מחירים אלו ימשיכו להאמיר, מה שמאפשר לכם בהשקעה קטנה יחסית לבצע מכירת דירה במחיר גבוה יותר מהשוק. טיפים למוכרי נכסים בעשור השלישי של המאה ה-21.

המאפיין המרכזי של שוק הנדל"ן של מדינת ישראל הינו היותו שוק של קונים – כלומר, שוק שבו הביקוש עולה בהרבה על ההיצע. זו גם הסיבה העיקרית שבגלל מחירי הדיור בישראל עולים משמעותית בכל שנה, ולא נראה כי יש ביכולתה של הממשלה לעשות משהו בנדון. פערי הביקוש לעומת ההיצע פשוט גבוהים מדי, והגירעון בהיצע הדירות מצטבר בכל שנה לעשרות אלפי דירות שחסרות לעומת הביקוש הגובר לדירות על ידי זוגות צעירים ומשקיעי נדל"ן כאחד.

לכן למשל בשנת 2021 עלו מחירי הדיור בישראל בכ-10%, וכי הקצב לא נראה כאילו הוא עומד להשתנות משמעותית בקרוב. במספרים הדבר בא לידי ביטוי בפער של כמעט 60% בין הביקוש להיצע: בעוד יש ביקוש לכ-100,000 דירות בשנה, בונים בערך 40,000 דירות בכל שנה בפועל.

אם יש בידכם נכס ואתם רוצים למכור אותו, יש במצב זה משום יתרון גדול עבורכם. באמצעות השקעה קטנה בנכס שלכם, תוכלו לבצע מכירת דירה במחיר גבוה יותר מהשוק.

להשביח נכס בדרך למכירתו

הרעיון המרכזי של מכירת דירה במחיר גבוה יותר ממחיר השוק הינו להשביח נכס ולמכור אותו לאחר מכן. כיצד משביחים נכס? יש כמה דברים שתוכלו לעשות על מנת להשביח את הנכס שלכם בטרם מכירת דירה.

הצעד הראשון והבסיסי ביותר של השבחת דירה לפני מכירה הינו השקעה קטנה בעיצוב פנים שלה; גם אם הדירה מטופחת ונקייה, שדרוג של עיצוב פנים בדירה יכול לשוות לה מראה ופונקציונאליות גבוהים יותר, תוך ניצול חכם יותר של המרחבים בדירה ושיפור משמעותי בוויזואליות של הדירה מבפנים ומבחוץ.

עיצוב פנים מקצועי יכול לשדרג את המראה של הבית, ולהעלות ערכו של הנכס אם העיצוב נתפס כיוקרתי ובעל ערך רב. שימוש נכון בגופי תאורה, צבע ואיבזור של הבית יכול להשיג את האפקט הזה על הקונים, ולאפשר למוכרים לבקש מחיר גבוה יותר ממחיר השוק עבור דירות בגודל דומה.

בנוסף, אם לדירה ישנה גינה או מרפסת, חשוב מאוד לא רק להראות אותה נקייה ומטופחת, אלא גם להראות הפונקציונאליות שלה כגינה למשחקים ובילוי, או כשטח שבו יש מוקדי אחסון (מחסן) ואפילו פנאי כמו ג'קוזי או מנגל למשל. בדרך הזו, אפילו אם הציוד שבגינה או המרפסת לא עומד למכירה עם הדירה, והמוכרים מתעתדים לקחת אותו איתם לביתם החדש, הם מראים את היתכנות השימוש במרחב החיצוני של הנכס למטרות אלו לקונים הפוטנציאליים.

עורך דין מכירת דירה

כל עיסקת מכר של נדל"ן צריכה להיות מלווה בעורך דין המתמחה בתחום המקרקעין. אם אתם מוכרים נכס, חשוב שתתייעצו ותהיו מלווים בעורך דין מכירת דירה, שמכירת דירות ונכסים הם מעיסוקיו המרכזיים והוא בעל ניסיון רב ככל האפשר בעסקאות מסוג זה.

אחד המאפיינים החשובים לבחירת עורך דין המתמחה במכירת דירות ונכסים, מלבד כמובן הניסיון וההמלצות עליו מלקוחות עבר, הינו ההיכרות שלו עם שוק הנדל"ן ביישוב בו אתם מוכרים את הנכס שלכם. לצד חוות דעת של מתווכים ויועצי נדל"ן למיניהם, עו"ד בתחום המקרקעין הפעיל ביישובכם יכול לתת לכם פרספקטיבה רחבה וייחודית על העיסקה, ולמנוע קומבינות בעסקאות נדל"ן העלולות לפגוע ברווחיות העסקה ואף בחוקיותה.

עורכי דין מקרקעין לא רק בוחנים את החוקיות של העיסקה בעיני חוקי המדינה; כאשר הם מכירים את השוק המקומי, הם גם מכירים את ההחלטות השונות של רשויות התכנון המקומיות, מה שמאפשר להם לתת לכם ייעוץ חיוני וחשוב בדרך למכירת דירה מעל למחיר השוק בהצלחה רבה מבחינתכם!

נראה מעניין? שתפו:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מאמרים נוספים
שלחו לנו הודעה

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שלחו לי הודעה
יש לך שאלה
היי זו רוית,
רוצים לדבר?
Powered by