איך להבטיח שיפוץ משתלם במיוחד בלי עיכובים מיותרים וחריגה מהתקציב? | רוית פרנק - עיצוב פנים והום סטיילינג

איך להבטיח שיפוץ משתלם במיוחד בלי עיכובים מיותרים וחריגה מהתקציב?

שיפוץ, מעצבת פנים וקבלן שיפוצים לעזרתכם

אנשים רבים חיים בדירות שלא מספקות להן את מלוא הנחת האפשרית. בחלק מהמקרים הנכס לא מותאם לצרכים העכשוויים של המשפחה, בין אם בגלל שהיא התרחבה ובין אם אחרי שהגוזלים עזבו את הקן.

במקרים אחרים נרכשה דירה ישנה עקב אילוצים כספיים, ועם השנים היא הלכה והתיישנה עוד יותר. יש גם מצבים שבהם תפישת העולם האסתטית של בני הבית השתנתה, ואילו הדירה נשארה כשהייתה, בטעם של פעם (אבל לא כזה שמייצר תחושת רטרו חמימה אלא כזה שמשדר חוסר רלוונטיות). הפתרון הוא כמובן שיפוץ, אבל גם כשכבר ברור לחלוטין שאין מנוס מביצוע שיפוץ קוסמטי בדירה, ישנם מכשולים שמעכבים את השדרוג הנחוץ.

החסם העיקרי הוא החשש מפני התארכות העבודות והתייקרות הפרויקט תוך כדי עבודות. איך אפשר לצאת לדרך בראש שקט, בלי לחשוש מפני הוצאה כספית גבוהה מדי ותקופה ארוכה יתר על המידה של בלגן? מיישמים את ההמלצות שכאן במאמר.

מיפוי מדויק של הצרכים בהווה ובעתיד

המפתח הראשון לשיפוץ משתלם באמת הוא מיפוי מדויק ומפורט של הצרכים, גם בהווה וגם בעתיד הנראה לעין (ובמידת האפשר גם לטווח ארוך יותר). כשמתבצעות רק הפעולות הנחוצות באמת, הסיכוי להתארכות השיפוץ, התייקרותו והופעת בלת"מים שונים במהלכו פוחת משמעותית. בנוסף, חשוב כבר בשלב הראשוני, למעשה עוד לפני שמתגבשת תוכנית השיפוץ, להצמיד תג מחיר מדויק ככל האפשר לכל שינוי מבוקש – על-מנת שבני הבית יוכלו להחליט על סמך היחס שבין העלות לתועלת מה באמת חשוב להם, ועל מה אפשר לוותר בלי לשלם מחיר יקר.

קבלן שיפוצים מיומן ואמין

גם כשנדרש "רק" שיפוץ קוסמטי לדירה, כלומר רק שינויים במראה החיצוני ובפרט בחיפויי הרצפות והקירות, חשוב מאוד להפקיד את המלאכה בידי קבלן שיפוץ בעל ניסיון רב ולא פחות חשוב, יושרה מלאה. שיפוץ מקיף מחדד את הצורך בכך, שכן התוכניות מורכבות יותר וללא מיומנות גבוהה הסיכוי לטעויות במהלך מימוש התוכנית גבוה יחסית – וכל טעות כזו מאריכה כמובן את משך השיפוץ שלא לצורך.

ניסיון הוא גם מרכיב הכרחי בתכנון נכון של לוח הזמנים של העבודות והבטחת סנכרון אופטימלי בין אנשי המקצוע השונים שלוקחים חלק בשיפוץ – כך שהוא יסתיים בזמן קצר ככל האפשר.

על מה לא כדאי להתפשר כשמשפצים דירת מגורים?

מעצבת פנים וקבלן שיפוצים מנוסים ומיומנים חוסכים כאמור כסף רב, בזכות העובדה שהם מונעים טעויות מיותרות ומובילים פרויקט שמותאם באופן מושלם למאפיינים הספציפיים של הדירה. במקביל ישנו מרכיב שבו לא כדאי לנסות לחסוך, והכוונה היא לחומרים השונים שבהם משתמשים לצורך שדרוג הבית – מרצפות, פרקט, אריחים לחדר הרחצה, כיורים מעוצבים, ארונות מטבח, דלתות פנים, צבע לקירות וכו'. חומרים מובחרים יהיו אמנם יקרים מעט יותר, אבל העמידות הגבוהה שלהם והנחת הרבה שהם מעניקים בכל יום ויום לאורך שנים רבות מצדיקות את ההשקעה בהם.

נראה מעניין? שתפו:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מאמרים נוספים
שלחו לנו הודעה

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שלחו לי הודעה
יש לך שאלה
היי זו רוית,
רוצים לדבר?
Powered by