אקו-שיק | רוית פרנק - עיצוב פנים והום סטיילינג

אקו-שיק

עיצוב פנים בצפון

  קודם כל תלונה : חם חם מאוד!!!

 כולנו מרגישים על בשרנו את  החום המטורף הזה בקיץ הזה. ואין ספק כי זוהי קריאת השכמה  לנו לשים לב לכל נושא ההתחממות הגלובלית.

 כן אבל איך זה קשור אלינו ? ולעיצוב פנים ?

להיות ירוק זה אין ,  גם סלבריטאים בעולם יוצאים להגנת העולם ותורמים לא מעט כסף לשיקום יערות גשם , אוקיינוסים מזוהמים ועוד…

 כהורים חשוב לנו לחנך את ילדינו לחשוב ירוק, לכל מקום שאנו מגיעים ניתן לראות את  המושגים ידידותי לסביבה , ירוק , מיחזור . קיימים בתי ספר ירוקים ,מסעדות ירוקות אורגניות  חברות גדולות נרתמות לפעילות למען הסביבה  ועוד. בהתאם לזאת , מתחזקת בעולם בכלל, ובארצנו הקטנה בפרט, מגמה שמכבדת את כדור הארץ שלנו  ומבקשת לעשות שימוש בעיצוב אחר , עיצוב פחות בזבזני, יותר ידידותי לסביבה , עיצוב ירוק .

אז איך להיות חלק מההרתמות הזאת  ?

כמה כלים שכדאי לאמץ כשאנו משפצים את ביתנו  או בונים , לחינוך ירוק יותר , נעים יותר. וגם תאמינו או לא לחסוך עלויות

מיקום הבית ושימוש באור טבעי

לא יאמן אך לאדריכלים טובים יש את היכולת לקבוע את מצב הרוח שלכם להמשך החיים . נכון זה אכן נשמע מצחיק אך עובדתית מחקרים רבים מראים כי ארצות שיש בהם חושך רוב שעות היום האנשים בהם יותר מדוכדכים ומתקשים ליצור קשרים חברתיים .

אור טבעי הוא חיוני עבורנו .זרימה של אור טבעי אל הבית היא חשובה קודם כל כדי לשדרג את איכות החיים בבית ועל מנת שיהיה נעים להיות בו. וכמובן   , ככל שינוצל האור הטבעי בבית, כך יפחתו הוצאות החשמל שלנו בגין שימוש בתאורה מלאכותית או במכשירי חימום. ניתן להכניס אור לבית בצורה מבוקרת  ע"י תכנון נכון  של מיקום הבית ,החלונות ,חלונות עיליים הפתחים או סקיילייט.

אפשרות נוספת היא לקנות מערכת תאורה טבעית שנקראת סולהטיוב שהיא בנויה מכיפה שקופה עשויה חומר פולימרי ומורכבת על גג המבנה. באמצעות טכנולוגיה יחודיית קולטת הכיפה את קרני השמש במהלך היום ומחדירה אותן פנימה לתוך המבנה באמצעות שרוול מיוחד פיזור האור הטבעי בתוך הבית נעשה באמצעות מפזר אור במרקמים שונים

גם במים אנו יכולים לתרום לאיכות הסביבה ותתפלאו גם לאיכות החיים שלנו התקנת מערכת  מחזור של מים אפורים היא רק דוגמא אחת .

מים אפורים הם מים שנעשה בהם שימוש בפעולות ביתיות של מקלחת, מי כיורים ושטיפת כלים, וכביסה, והם מהווים כ-50-80 אחוזים מהשפכים הביתיים. מים אפורים אינם מכילים פסולת אנושית. מערכות מחזור מים אפורים ביתיות יודעות לאסוף מים אפורים מהבית, לבצע בהן תהליך של סינון וטיהור ולהביא אותן לטובת שימוש שני- הדחת אסלות, השקיה ועוד.

דבר נוסף הוא הפרדת הצינורות החמים והקרים .אילו ועוד אפשרויות שונות של טיפול באינסטלציה הם דרך להפסיק את הבזבוז ולחסוך במים חשמל ואנרגיה ..

צבע וחומרי גמר ידידותיים לסביבה

בבואנו לבחור חומרי גמר ניתן לבקש מאנשי המקצוע  שאילו יהיו חומרים ידידותים לסביבה ,בגלל המודעות הגדולה שישנה החברות הגדולות בארץ ובעולם החלו לפתח מוצרים כאילו

כמו לדוגמא קירות גבס ידידותיים – שהמשקל שלהם יחסית נמוך , לייצורו משתמשים בחומרים הניתנים למחזור  משמשים בפסולת הגבס שוב ועוד….

גם צבעים לקירות הבית או לריהוט או מתכת או לכל מטרה אחרת נוספת  אם בעבר היו מכילים עופרת   מיוצרים כלא מזיקים לסביבה  על בסיס מים  עם תו תקן ירוק. קראו על  3 טיפים לעיצוב פנים של הבית.

מיחזור ושימוש חוזר

אכן   ישנו  הבדל בין שני המושגים  שימוש חוזר מתייחס לאיסוף מוצרים לאחר שימוש, במטרה להשתמש בהם מחדש לצורך אותה מטרה לה נוצרו או למטרה אחרת

קחו למשל שידה ישנה ומתפרקת , תשייפו תצבעו ותדביקו והרי לכם שידה חדשה ומיוחדת דוגמא נוספת  היא הסבה של משטח הובלה לשולחן בסלון.
לעומת זאת מיחזור זו שיטה שבה  מפרידים חומרים שונים מתוך הפסולת ומחזירים אותם למעגל הייצור, כחומרי-גלם למוצרים שונים. במילים אחרות באמצעות מִחזּור, אנו מפסיקים להתייחס אל מרכיבים מסויימים באשפה כאל פסולת ומתחילים להתייחס אליהם כאל חומרי-גלם בעלי ערך כלכלי כך ניתן לראות זכוכית ממוחזרת , כסאות מפלסטיק ממוחזר ועוד….

ישנם משרדי עיצוב רבים  העוסקים בשימוש חוזר  או במיחזור ובכך מונעים צבירה של פסולת רבה ושומרים על הסביבה .

אלה הם רק כללי בסיס כאשר אם נקיימם  נוכל  לעזור לשמור על הסביבה ולחסוך בעלויות רבות .

לייעוץ בנושא עיצוב פנים – פנו אלי – רוית פרנק – מעצבת פנים בצפון.

נראה מעניין? שתפו:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
מאמרים נוספים
שלחו לנו הודעה

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בואו נשב לקפה

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
שלחו לי הודעה
יש לך שאלה
היי זו רוית,
רוצים לדבר?
Powered by